9.kolo KP s lídrem soutěže

V 9.kole KP přijel do Libštátu vedoucí tým soutěže Desko Liberec. Pokud jsme se chtěli udržet v boji o první místa, museli jsme vyhrát. Tento těžký úkol se nám však splnit nepodařilo. 🙁  Souboj to byl ale napínavý,vyrovnaný! Po více než 2h hry nebylo ani na jedné šachovnici nic rozhodnuto. O to více překvapilo, a hlavně zamrzelo, rozhodnutí domácího Milana Jakubů na 7.šachovnici, který bez porady s kapitánem nabídl v lepší pozici remis. Hůře stojící a o třídu „papírově slabší“ soupeř samozřejmě nabídku rád přijal. Přitom největší šance získat body, byla právě na zadních šach., kde Desko přece jenom nemá tak silné hráče jako ve předu. Toto „netýmové“ rozhodnutí považuji za jeden z hlavních důvodů naší konečné prohry! Desko se totiž chvíli poté ujalo vedení. Další naši hráči (Dolenský,Zima) pak museli odmítnout nabídky smíru a své partie tak hrát „násilně“ na výhru. A jak už to tak v těchto případech bývá, za risk zaplatili prohrou. Za jejich příkladnou bojovnost pro tým, jim tímto skládám poklonu a děkuji!
Když se podíváme na konečný výsledek 3:5, tak vidíme, jak by ony dvě případně přijaté remízy, a ta zbytečně uspěchaná, změnily skóre zápasu. Po bodech z tohoto utkání jsme sahali oběma rukama. Bohužel jsme nedosáhli ani na jeden.
Výsledky po šachovnících:

ŠK Libštát

TJ Desko   Liberec „B“

Bláha Milan (H)

2204F

½

½

2178F

Polák Benedikt (V)
Zima Jan (H)

1874F

0

1

2080F

Krtouš Zdeněk
Brouček Tomáš

2067F

½

½

2078F

Cakl Zdeněk (V)
Špinka Petr

2005F

1

0

2023F

Novotný Jaroslav
Dolenský Milan

2015F

0

1

2071F

Petráň Jan
Maryško Leoš

1861F

0

1

1945F

Novák Jan
Jakubů Milan

1949F

½

½

1706F

Švec Luděk
Matouš Bedřich

1823N

½

½

1777F

Braun Tomáš
Kompletní výsledky všech zápasů 9.kola KPLK najdete na straně
KP 2011-12 pod odkazem – zpravodaj KP 09.

3

:

5

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „9.kolo KP s lídrem soutěže

  1. Souhlas s Petrem, předčasná remíza Milana Jakubů , který mě tímto také dost zklamal ovlivnila zbylé pozice , kde jsme už jen tahali za kratší konec. Je to škoda. Byla to asi jediná partie, kde jsme měli elově a vykonnostně výrazněji navrch, bohužel nevím, z čeho měl Milan strach. Každopádně se aspoň mohl poradit s kapitánem. Palec dolů . Palec nahoru patří hlavně Petrovi Špinkovi za pěknou výhru a Milanu Dolenskému za bojovnost a hru v poslední partii na výhru za každou cenu (nic jiného nezbývalo) i když ho to stálo prohru.

    • Dík za souhlas (i za pochvalu-soupeř mi ale v koncovce výrazně „pomohl“). Výhrou jsme ještě mohli tento ročník zdramatizovat. Ale ani teď nemá Desko nic jistého. Rozhodne se až v posledním kole, kdy hraje s druhým Jabloncem.
      My můžem pomýšlet max na třetí místo, ale neni to už jen v naší moci.

  2. Pochvala je na místě.. máš ted zaslouženě tři výhry v řadě.. začínáš chytat na konec sezonu formu 😉 škoda, že to nechytá i ostatní hráče 😀 Jinak pěkný stránky.. každý kdo se o něco takového alespoň pokusí je u mě frajer 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..