KP 7.kolo

Tentokrát za našim áčkem přijel Jablonec. Tým, proti kterému se nám dlouhodobě příliš nedaří. Například v loňské sezóně jsme jablonecké jasně přehrávali, ale závěr utkání zvládl lépe soupeř a porazil nás. Motivace tak byla více než dostačující. Tentokrát jsme ale zápas zvládli a zvítězili vysoko 6,5:1,5. Jednoznačná výhra, byť tomu skóre naznačuje, se zas tak lehce nerodila. Partie byly po dlouhou dobu víceméně vyrovnané a vyžadovaly si neustále plné soustředění. Až po několika hodinách se jednotlivé pozice na šachovnicích začaly přiklánět na tu správnou- tedy na naší 🙂 –  stranu. Za pozornost jistě stojí další výhra Milana Bláhy na první šachovnici. Připsal si tak již pátý bod ze sedmi odehraných kol. Velkou pochvalu si však hlavně zaslouží teprve jedenáctiletý Štěpán Dolenský. Nezalekl se svého staršího a silnějšího soupeře. Přestože byl nucen dát věž za střelce, nevzdal se a bojoval dál. A sehrál to skvěle! Využíval nepřesností a chyb svého protivníka a zaslouženě zvítězil.
Poděkování: Jelikož v prostorách kde obvykle hrajeme přespávali po plesu znavení námořníci, neměli jsme kde hrát. Místostarosta p.Pavel Janata ochotně pomohl a zajistil nám místnost v ZŠ. Děkujeme. Vážím si toho! Poděkování samozřejmě patří i Mgr. Janě Markové, ředitelce ZŠ za poskytnutí jedné z učeben!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..