KP 6.kolo

Neděle 27.1.2013 bez bodu! Na prohry „béčka“ jsme si již tak trochu zvykli. Kór, když v tomto kole nastoupilo, byť v domácím prostředí, proti aktuálně druhému celku KP Lokomotivě Liberec A. Rozdíl v kvalitě je z výsledku 1,5:6,5 jasně patrný.
První letošní prohry se bohužel dočkalo i naše „áčko“. Soupeřem nám byl 1.Novoborský ŠK C. O tom, že se na jejich půdě body získávají těžko, jsme se přesvědčili brzy po zahájení bojů. Domácí po chvíli stáli, krom čtvrté a osmé desky, všude lépe. Převážně na prvních šachovnicích, kde mají novoborští velmi silné koně, se nám příliš nedařilo. Určitě né proto, že bychom neměli dostatečně kvalitní hráče. Čistě z mého subjektivního pohledu jsme si to prohráli ještě před zápasem, a to v našich hlavách! Zbytečným respektem ze soupeřů. Pochvalu si zaslouží Václav na osmičce, který od prvních tahů svého soupeře přehrával a s přehledem zvítězil. Také Honza na sedmé předvedl pěkný přechod ze střední hry do lepší koncovky. Získanou výhodu pak dokázal přetavit v zisk bodu. Pozornost si jistě zaslouží Milan na první šachovnici. Černými proti silnějšímu soupeři nespanikařil, ubránil se nepříjemnému tlaku a partii zremizoval. Celkově to však nestačilo a první prohra 3:5 je na světě.
Výsledky ve zpravodaji na str.: KP+KS družstev ŠSLK

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..