KP 5.kolo

Do Libštátu za naším áčkem dorazila Lokomotiva Liberec B. Tým, který se dá označit jako pohroma favoritů! Všechny doposud získané body sebrala největším kandidátům na postup do 2.ligy. „Papírové“ předpoklady hovořily v náš prospěch. Výsledky soupeře nás však nutily k opatrnosti. Trpělivost se brzy začala vyplácet. Postupně jsme navyšovali skóre až na 3,5:0,5. I vývoj ostatních partií vypadal slibně. O to větším překvapením byl zvrat na druhé a třetí šachovnici. Soupeř tím snížil na rozdíl jednoho bodu a utkání tak lehce zdramatizoval. Více jsme však již nepovolili a dvěma body na závěr určili celkové skóre 5,5:2,5 pro nás.
Béčko zajíždělo do nedalekého Turnova a domů si dovezlo vysokou prohru 0,5:7,5. K tomu není moc co dodat. Snad jen: nevzdávat se a bojovat! Však on nějaký ten úspěch, třebas jen dílčí, přijde.  Zpravodaje KP

Vánoční bleskáč 2012


28.12.2012 se v Libštátě odehrál již 25.ročník Vánočního šachového turnaje v bleskové hře. Přijelo k nám 60 hráčů z různých krajů. V turnaji, který začal s mírným zpožděním asi v 17.30h a skončil až před druhou hodinou po půlnoci, se domácím příliš nedařilo. Do finále ani jeden z našich nepostoupil. Vítězství si vybojoval velmi nečekaně Jaroslav Flašar. Ve fotogalerii naleznete několik fotek z turnaje. Výsledky jsou na stránce Bleskáč – výsledky.