KP žákovských družstev III.

Je to tady! Ani na třetím – posledním srazu Krajského Přeboru žákovských družstev nenašel tým z Libštátu přemožitele. Po výhrách nad Deskem Liberec D 3,5:1,5 a silnou Českou Lípou 3:2 a remíze s oslabeným Novým Borem 2,5:2,5 jsme s těsným, jednobodovým náskokem obsadili konečné 1.místo! Příští sezonu tak máme, jako vítěz KP, právo hrát 1.ligu mládeže! Velký úspěch nejmenšího účastníka a zároveň nováčka soutěže, který doslova „vytřel zrak“ všem zkušeným týmům z velkých měst na Liberecku. Poděkování a gratulaci si zaslouží všichni naši mladí borci. Dvojitou však Filip Dolenský za zisk 100% bodů! Výsledky zde.
Zda v příštím ročníku opravdu do 1.ligy naskočíme, je zatím velkým otazníkem. Je to časově a převážně také finančně výrazně náročnější soutěž než KP. Uvidíme dle podpory OÚ, či zda se nám podaří sehnat nějaké sponzory…

KP 9.kolo

Reparát za minulé kolo se vydařil! Na domácí půdě jsme v neděli 16.3. přivítali rovnocenného protivníka – Bižuterii Jablonec. Předvedenou útočnou hrou jsme své soupeře na většině šachovnicích k ničemu moc nepouštěli. Přesto se několik partií proměnilo v líté boje, v kterých rozhodly až chyby v koncovkách. Víc jich, k naší radosti, napáchali hosté. Vítězstvím 6:2 jsme udělali rozhodující krok k záchraně v Krajském přeboru! Výsledky zde.

KP 8.kolo

S téměř stoprocentní jistotou zisku tří bodů jsme 23.2.2014 odjížděli na půdu posledního celku tabulky Lokomotivy Liberec B. Soupeř měl sice na posledních dvou šachovnicích papírovou převahu, ale na šesti ostatních hovořily výkonnostní předpoklady jasně pro nás. To je ovšem potřeba dokázat i ve hře a to se bohužel nepovedlo. Domácí potvrdili svou sílu vzadu a ještě dokázali ubránit útoky našich hvězd na prvních dvou šachovnicích a dokonce je porazit! Překvapení kola tak bylo na světě. Prohráli jsme 3:5 a zůstali tak nebezpečně blízko sestupovým vodám. Výsledky kol zde.