KP 7.kolo

Tentokrát za našim áčkem přijel Jablonec. Tým, proti kterému se nám dlouhodobě příliš nedaří. Například v loňské sezóně jsme jablonecké jasně přehrávali, ale závěr utkání zvládl lépe soupeř a porazil nás. Motivace tak byla více než dostačující. Tentokrát jsme ale zápas zvládli a zvítězili vysoko 6,5:1,5. Jednoznačná výhra, byť tomu skóre naznačuje, se zas tak lehce nerodila. Partie byly po dlouhou dobu víceméně vyrovnané a vyžadovaly si neustále plné soustředění. Až po několika hodinách se jednotlivé pozice na šachovnicích začaly přiklánět na tu správnou- tedy na naší 🙂 –  stranu. Za pozornost jistě stojí další výhra Milana Bláhy na první šachovnici. Připsal si tak již pátý bod ze sedmi odehraných kol. Velkou pochvalu si však hlavně zaslouží teprve jedenáctiletý Štěpán Dolenský. Nezalekl se svého staršího a silnějšího soupeře. Přestože byl nucen dát věž za střelce, nevzdal se a bojoval dál. A sehrál to skvěle! Využíval nepřesností a chyb svého protivníka a zaslouženě zvítězil.
Poděkování: Jelikož v prostorách kde obvykle hrajeme přespávali po plesu znavení námořníci, neměli jsme kde hrát. Místostarosta p.Pavel Janata ochotně pomohl a zajistil nám místnost v ZŠ. Děkujeme. Vážím si toho! Poděkování samozřejmě patří i Mgr. Janě Markové, ředitelce ZŠ za poskytnutí jedné z učeben!

KP 6.kolo

Neděle 27.1.2013 bez bodu! Na prohry „béčka“ jsme si již tak trochu zvykli. Kór, když v tomto kole nastoupilo, byť v domácím prostředí, proti aktuálně druhému celku KP Lokomotivě Liberec A. Rozdíl v kvalitě je z výsledku 1,5:6,5 jasně patrný.
První letošní prohry se bohužel dočkalo i naše „áčko“. Soupeřem nám byl 1.Novoborský ŠK C. O tom, že se na jejich půdě body získávají těžko, jsme se přesvědčili brzy po zahájení bojů. Domácí po chvíli stáli, krom čtvrté a osmé desky, všude lépe. Převážně na prvních šachovnicích, kde mají novoborští velmi silné koně, se nám příliš nedařilo. Určitě né proto, že bychom neměli dostatečně kvalitní hráče. Čistě z mého subjektivního pohledu jsme si to prohráli ještě před zápasem, a to v našich hlavách! Zbytečným respektem ze soupeřů. Pochvalu si zaslouží Václav na osmičce, který od prvních tahů svého soupeře přehrával a s přehledem zvítězil. Také Honza na sedmé předvedl pěkný přechod ze střední hry do lepší koncovky. Získanou výhodu pak dokázal přetavit v zisk bodu. Pozornost si jistě zaslouží Milan na první šachovnici. Černými proti silnějšímu soupeři nespanikařil, ubránil se nepříjemnému tlaku a partii zremizoval. Celkově to však nestačilo a první prohra 3:5 je na světě.
Výsledky ve zpravodaji na str.: KP+KS družstev ŠSLK