Vánoční bleskáč – Libštát 2013

V sobotu 28.12.2013 jsme v Libštátě uspořádali již 36.ročník Vánočního bleskáče. Přijelo úctyhodných 70hráčů z mnoha měst a různých krajů. Společně s domácími borci, i z řad naší mládeže, se pustili do rychlých bojů, které skončily až pár desítek minut před jednou hodinou po půlnoci. Prvenství si vybojoval Petr Tázlar před Jaroslavem Fialou (oba ŠK AD Jičín) a Zdeňkem Maršálkem (Zikuda Turnov). Nejlepším našim hráčem se stal již tradičně Milan Dolenský (11.místo). Děkujeme všem za účast a hladký průběh turnaje. Přejeme vše nej do nového roku!
Musim také poděkovat sponzorům, kteří přispěli na to, aby cenu nedostali jen vítězové, ale i ti, kteří skončili na druhé straně výsledkové listiny. Jsou to:
Inter Flag s.r.o., Lomnice n.P. – www.vlajky.cz
autobazar Lomnice – www.autobazar-lomnice.cz
Výsledky zde Turnaje Libštát     Fotky doplním později.

KP 4.kolo

8.12. k nám ve 4.kole KP přijel Chess Roudies (bývalá Slávie Liberec). Jelikož soupeř vycítil šanci, že nás začátek sezóny nezastihl v optimální formě, přijel s co nejsilnější sestavou jakou mohl. My jsme museli, pro pracovní vytížení a zdravotní indispozice, povolat tři náhradníky. Tento rozdíl soupisek týmů se nakonec ukázal rozhodujícím! Na posledních dvou šachovnicích podlehli naši hráči svým silnějším protivníkům. Ostatní partie skončily všechny shodně remízou a tak jsme utrpěli další prohru 3:5. Je to škoda, neboť toto nebyl soupeř, který by nás (pokud budeme hrát v zákl.sestavě) měl porážet – spíše naopak! Spadli jsme už na 10.místo, proto teď bude již každý zápas důležitý pro udržení v KP…

KP 3.kolo

Ani ve třetím kole KP družstev nedokázal ŠK Libštát zvítězit. Tentokrát jsme v neděli 24.11. zajížděli do Tanvaldu, kde se nám obvykle daří. Tentokrát nám to nevyšlo. Opět jsme partie rozehráli dobře, ale stejně jako v předchozích kolech, jsme je pokazili v koncovkách. Po prohře 3:5 máme pouze jeden bod z prvního kola a držíme se těsně nad sestupovou příčkou. Pro tým, který téměř vždy bojuje o medaile, je to nepříjemná změna. Letos zažíváme nejhorší start do sezóny. Výsledky kol ZDE.